Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

KACZUSZKI PRZYWITAŁY WIOSNĘ!!!

21 marca w Oddziale Przedszkolnym w Starym Gronowie, grupa Kaczuszek pożegnała zimę, a co za tym idzie - przywitała wiosnę. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udaliśmy się na pierwszy wiosenny spacer z naszą Marzanną - Zimową Panną, wzięliśmy ze sobą bębenki, gwizdki, kołatki oraz grzechotki. Głośne okrzyki dzieci "Uciekaj zimo!", "Wiosno, przyjdź do nas!" słychać było z daleka.

Po długim spacerze maluchy samodzielnie przygotowały wiosenne kanapki, na których znalazła się m.in. sałata, ogórki, pomidory, rzodkiewka i szczypiorek, który to wyrósł z zasadzonych kilka dni wcześniej cebulek. Kanapki bardzo dzieciom smakowały.

Na koniec nasza Marzanna została spalona w kominku, po czym dzieci wspólnie z panią stworzyły własną książeczkę, w której zilustrowały historię Marzanny. Pani Wiosna nie ma wyjścia - po takim powitaniu musi w końcu do nas zagościć! :)

Opracowała: Magdalena Gondor
Relacja 2013-03-27, 08:52 | autor: Liliana Gąsiorowska