Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..."

Jesienna piosenka przygotowała dzieci do spotkania z leśnikiem, panem Damianem. Dzisiejsze spotkanie dla 4-5-latków dotyczyło jesiennych darów lasu.
Pan Damian z pasją opowiadał o bogactwie lasu i możliwościach ich wykorzystania. A z darów lasu korzystają nie tylko ludzie, ale przede wszystkim zwierzęta - przecież las to ich dom, więc daje im nie tylko schronienie, ale i pożywienie. Człowiek korzysta z lasu bardzo chętnie -lubimy jego urok, szum drzew, świergot ptaków, ale też jagody, grzyby, borówki, jeżyny , maliny itd.
Pan Damian dał dzieciom możliwość posmakowania pysznego soku
z leśnej pigwy; dzieci podzieliły się też swoją wiedzą o lesie.
I tak w gorącej atmosferze upłynął czas. Umówiliśmy się na zimowe spotkanie z panem leśniczym i wycieczkędo lasu wiosną. Po pożegnaniu dzieci wróciły do swoich sal i z radością kolorowały leśne obrazki.

relacja: Mariola Wdowczyk
Relacja 2017-10-31, 06:15 | autor: Liliana Gąsiorowska