Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

"Biedroneczki" i "Tygryski" w parku

Dzisiaj, 6 kwietnia, „Biedroneczki” i „Tygryski” zawitały do pobliskiego parku ze szczególną wizytą - od 23 dni dyżury w nim pełnią sokolnicy z różnymi ptakami. Zadanie – zniechęcić wrony do zakładania w tym parku gniazd. Nasze miasto chce, by było to miejsce spotkań mieszkańców,miejsce imprez dla dzieci i dorosłych. Stąd założenie, że należy wypłoszyć wrony.
Dzieci spotkały się z sokolnikami, którzy wyjaśnili cel swoich długoterminowych działań. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję, by obserwować pracę sokolnika oraz jego partnera -ptaka myszołowatego z rodziny jastrzębi. Dzielny „ pracownik” wykazał się – przeleciał wielokrotnie nieomal nad głowami dzieci, łapał w locie mięsko, pokazał się ze swoich najlepszych stron. Dzieci z wielka przyjemnością obserwowały loty, z uwagą słuchały też opowieści sokolników. Jak wiele dziś się nauczyły!

Relacja: Mariola Wdowczyk
Relacja 2018-04-11, 15:41 | autor: Liliana Gąsiorowska