Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

CZAS LETNICH WYPRAW

W piątek, 15 czerwca, „ Biedroneczki” wybrały się do Polnicy k. Człuchowa – tu znajduje się gospodarstwo agroturystyczne
p. Arkuszyńskiego. Największą atrakcją tego miejsca jest tradycyjne lepienie różnorodnych naczyń z gliny przez gospodarza i jego bliskich.
Dzieci poznały proces tworzenia, wypalania , malowania naczyń. Samodzielnie lepiły figurki z gliny. Potem nadszedł czas na trudniejsze zadanie – z pomocą gospodarza każde dziecko wykonało wybrany przez siebie przedmiot na kole garncarskim.
Później dzieci zawędrowały do ogrodu, gdzie czekały już na nich ugrillowane kiełbaski. Potem nadszedł czas na swobodną zabawę na placu zabaw, a wokół zielono i urokliwie - mnóstwo przepięknych roślin,
staw z rybami, śpiew ptaków...
I czas już wracać! Dzieci podziękowały gospodarzom za możliwość poznania tak pięknego miejsca. Autokar już czeka, więc jeszcze tylko trzeba zapakować nasze skarby, czyli gliniane wyroby i – jedziemy do przedszkola. To był bardzo udany dzień!

relacja:
Mariola Wdowczyk