DZIEŃ ROSYJSKI W PRZEDSZKOLU

A potem, o 10.40 zaprosiły wszystkich przedszkolaków na spotkanie z Rosją.
Rodzice byli bardzo pomocni i , zgodnie z prośbą p. Marioli, przebrali dzieci za postacie
z bajek i filmów rosyjskich. Było sporo Masz, konik Garbusek, lis Sreberko, rybacy, złota rybka, zające i wilki. Dzieci z niecierpliwością czekały na możliwość pokazania tego, czego nauczyły się przez ostatnie dwa tygodnie.
„ Biedroneczki” rozpoczęły pięknym wejściem w rytm piosenki „ Mali podróżnicy”-oczywiście po rosyjsku. P. Mariola przywitała przedszkolaków też po rosyjsku; przedstawiła krótką opowieść o Rosji, pokazała na mapie miejsce jej położenia.
Dzieciaki rozpoznawały postacie z bajek i filmów- pomocne były panie oraz przygotowane ilustracje. Następnie „Biedroneczki” pokazały układ muzyczno-taneczny „ Szkoła baletowa”.
Pani Aldonka przepięknie zaśpiewała „ Kalinkę”, za co otrzymała zasłużone, gromkie brawa. „ Biedroneczki” uczyły liczyć przedszkolaków po rosyjsku; pięknie wyrecytowały rosyjski wiersz
o pewnej pięknej kurze, pokazały też elementy kazaczoka w rytm porywającej muzyki.
Potem przyszedł czas na bajkę – obejrzeliśmy „ Maszę i niedźwiedzia” - dzieci co rusz wybuchały gromkim śmiechem. A na koniec wszyscy pojechali pociągiem w podróż po Rosji przy piosence „ Mali podróżnicy” oraz próbowali swoich sił tańcząc kazaczoka.
Tak minął dzień rosyjski w przedszkolu- dzieci świetnie się bawiły!

Relacja: Mariola Wdowczyk