NARODOWE ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości z udziałem Rady Rodziców z przewodniczącym i zarazem radnym Gminy Sieroszewice panem Szymonem Lisem na czele. Z tej okazji wszyscy pracownicy oraz dzieci zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Starszacy swój występ rozpoczęli od zatańczenia Poloneza, następnie słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz Ojczyźnie. Dumnie wszyscy zaśpiewali też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie przedszkolaki obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków. Uroczystość przygotowała M.Sodolska.
wpis edytowano 2019-11-09, 22:03