Cała Polska Czyta Dzieciom – starszaki gościły  piłkarza i trenera

Cała Polska Czyta Dzieciom – starszaki gościły piłkarza i trenera

4 czerwca b.r. do starszaków z V grupy zawitał niecodzienny gość.
Adam Gibała, były zawodnik KS Stal Głowno, a obecnie trener piłki nożnej, złożył wizytę przedszkolakom promując ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku odbywa się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie.”
Starszaki w skupieniu wysłuchały przeczytanych przez gościa opowiadań z książki A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Spotkanie stało się również okazją do poszerzenia wiedzy dzieci, że piłka nożna to nie tylko football. Nasz gość uprawiał różne odmiany piłki nożnej, o czym świadczą zdobyte liczne nagrody i puchary. Szczególne zaciekawienie wzbudził u przedszkolaków ogromny puchar za drugie miejsce, który Adam zdobył na Mistrzostwach Polski Juniorów w Getbolu, czyli grze „jeden na jednego”. Dzieci dowiedziały się również, co to jest beach soccer, czyli wariant piłki nożnej rozgrywany na piasku. Jak na prawdziwego trenera przystało, gość poprowadził także krótki trening dla dzieci, rozwijający sprawność ruchową, spostrzegawczość i umiejętność szybkiej reakcji na bodźce.
Spotkanie z naszym gościem podniosło rangę czytania w oczach przedszkolaków, a jednocześnie było zachętą do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia.

wpis edytowano 2019-06-04, 18:09