Relacje

Subskrybuj

"Dzień Przedszkolaka" i "Święto Pieczonego Ziemniaka"

„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
To święto Ani, Basi i Krzysia...
Dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami, kto tylko chce”


Dziś po raz trzeci dzieci z Przedszkola nr 1 „Bajka” w Myszkowie miały okazję do wspanialej zabawy podczas obchodów z okazji „Dnia Przedszkolaka”.
Święto to zostało ustanowione przez Sejm po raz pierwszy w 2013 r.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający 20 września myszkowska „Bajka” obchodziła 29.IX, gdyż uroczystość ta została połączona z kultywowaną w naszym przedszkolu od lat tradycją „Święta Pieczonego Ziemniaka”, która właśnie odbywa się corocznie na przełomie września i października.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony po to, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Dzień ten już z samego założenia dostarcza maluchom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu w naszym przedszkolu było hucznie i radośnie. Wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali „Hymn przedszkola”, mieli okazję do zabaw integracyjnych oraz do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, plastycznych i tanecznych podczas prezentacji programów artystycznych przygotowanych specjalnie na ten dzień, jak i poprzez uczestnictwo miedzy innymi w zawodach malowania buziek na balonach.

Całej uroczystości towarzyszyły doskonałe humory. Radość i śmiech widoczny na twarzach dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.
Następnie zmęczone, ale szczęśliwe przedszkolaki zasiadły do spożywania „pieczonych ziemniaków”- we wszystkich grupach przeważały puste talerzyki, co świadczy o atrakcyjności tego posiłku.
Dodatkowym atutem, motywującym dzieci do zjedzenia tej smacznej potrawy, były pląsy i zabawy na świeżym powietrzu podczas pieczenia ziemniaków.

W naszym przedszkolu "Dzień Przedszkolaka" i "Święto Pieczonego Ziemniaka”- dostarczyły wszystkim dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno będą je długo i ciepło wspominać, a przypominać o tym świecie przez jakiś jeszcze czas będą kukiełki wykonane przez wszystkie grupy wiekowe, wyeksponowane na holu w naszym przedszkolu.

Radość i uśmiech na twarzach dzieci, to wielka satysfakcja i dowód na to, że warto organizować dla naszych przedszkolaków tego typu uroczystości.


-Magdalena Masłoń-

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Przedszkolnej Imprezy:


wpis edytowano 2015-10-02, 20:54
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.