Relacje

Subskrybuj
Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Spotkanie ze Strażakami jest znakomitą okazją do promowania bezpiecznych zachowań.

Nie trzeba nikogo przekonywać , jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. Jednak warto zwrócić uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które dziecko mogłoby wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w naszym przedszkolu realizujemy szereg zajęć i pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania się w razie pożaru. Podsumowaniem tych działań jest uroczyste obchodzenie „Dnia Strażaka”, kiedy to nasze przedszkole odwiedzają Panowie Strażacy. W tym roku uroczystość odbyła się 27.04.12 r.

Dzieci z tej okazji przygotowały program artystyczny, tj. tańce, piosenki i wiersze, które zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi. Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci ale także przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Przygotowali również zagadki związane z pracą strażaka i „mini test” wiedzy na temat zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i zwiedzanie remizy strażackiej.
Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz.

Bardzo dziękujemy Komendantowi OSP w Gminie Gorzyce Panu J. Glenc, że już kolejny rok odwiedza nasze przedszkole i zawsze chętnie współpracuje z naszą placówką.

Dziękujemy również panom M. Winiarczyk i M. Glenc – tatusiom strażakom, którzy opowiadali o swojej pracy oraz przygotowali dla dzieci mini sprawdzian ze znajomości zasad bezpieczeństwa, a także zagadki zagadki.
wpis edytowano 2012-06-13, 13:28
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.