Historyczny pociąg w Strzebiniu.

W poniedziałek 13 maja, uczestniczyliśmy z naszymi przedszkolakami w niecodziennym wydarzeniu; z okazji 85 rocznicy uruchomienia magistrali węglowej Śląsk - Porty, przez naszą miejscowość, położoną na trasie magistrali, przejeżdżał specjalny historyczny pociąg. Okazało się, że było to bardzo spontaniczne i ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyli; uczniowie naszej szkoły podstawowej, nasze przedszkolaki, przedszkolaki z przedszkola niepublicznego i inni mieszkańcy Strzebinia. Wszyscy bardzo dobrze zaprezentowali się i radośnie powitali uczestników pociągu, który zatrzymał się na około 15 minut w Strzebiniu. Zauważyliśmy, że i zacni goście pociągu byli bardzo pozytywnie zaskoczeni i zadowoleni ze spotkania. Nasze przedszkolaki na pewno zapamiętają to ciekawe spotkanie; tym bardziej, że niedługo planujemy wybrać się pociągiem na wycieczkę, więc będzie pewnie ciąg dalszy dobrych wrażeń....
wpis edytowano 2019-05-16, 22:08