JESIEŃ FOLKLOREM MALOWANA

Radosne odkrywanie świata poprzez kontakt ze sztuką oraz stwarzanie dzieciom sytuacji inspirujących do twórczych działań jest jednym z zadań realizowanych w przedszkolu.To wychowywanie przez sztukę, sięganie do folkloru i tradycji ludowych rozwija także ducha patriotyzmu wśród najmłodszych.
W dniu 30 października b.r. dzieci z grupy III uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek Kultury w Ropicy Polskiej prowadzonych przez panią M. Podobińską pod hasłem „Jesień Folklorem Malowana” . Spotkanie było okazją do bezpośredniej obserwacji przez dzieci barwnych strojów ludowych, prezentacji instrumentów muzycznych, przede wszystkich słuchania przyśpiewek i pieśni ludowych. Dzieci malowały również płócienne serwetki z motywem ludowym.
Dziękujemy Pani M. Podobińskiej za zaproszenie i przekazanie dzieciom tradycji ludowych.

Edyta Klimek