Konkursowe występy starszaków

Nasze przedszkolaki są zdolne i odważne, dlatego też chętnie biorą udział w rozmaitych konkursach.
W maju starszaki uczestniczyły w trzech konkursowych zmaganiach. Pierwszy był konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki” w Miejskim Ośrodku Kultury. Nasze przedszkole reprezentowali: Milenka Zatorska, Zosia Wieteska i Olek Siciński. Olek i Zosia zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 1 czerwca w Łódzkim Domu Kultury.
17 maja najstarsze przedszkolaki, jako drużyna „Ekostrażników”, wzięły udział w siódmej edycji Festiwalu Piosenki „Bezpieczne ekodzieciaki”. Pięknie wystąpiły w wokalno – tanecznym układzie do piosenki „Pokolenie nowe” i doskonale poradziły sobie w konkursie wiedzy o tematyce zdrowotnej i profilaktycznej.
28 maja przedszkolaki z grupy II, IV i V pojechały do Łodzi na Festiwal Sztuki Małego Dziecka, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Świat”. Dzieci wzięły udział w eliminacjach, zarówno w konkursie piosenki, jak i na dziecięcej scenie. Przedszkolaki z II grupy zaprezentowały piosenkę o planetach. Starszaki z IV grupy przygotowały utwór o podróżach. Na dziecięcej scenie w pantomimie „Narodziny żywiołów” zatańczyły dzieci z grupy IV i V.
Przed nami, następny konkurs - „Mini Playback Show” w Popowie Głowieńskim, który odbędzie się 12 czerwca.
Życzymy naszym przedszkolakom sukcesów, ale przede wszystkim dobrej zabawy i umiejętności czerpania radości z występów własnych i kolegów.

M. Gibała
wpis edytowano 2019-05-28, 19:58