Relacje

Subskrybuj
Malechowskie przedszkolaki z wizytą u strażaków w Darłowie

Malechowskie przedszkolaki z wizytą u strażaków w Darłowie

Dnia 15 maja 2013 r. przedszkolaki z Malechowa wraz ze swoimi opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie.

To była wycieczka pełna wrażeń!

Jednym z celów wycieczki było zapoznanie z codzienną pracą strażaka, a także poszerzenie tematyki związanej z bezpieczeństwem.

  • Należy nadmienić, że wizyta u strażaków wiązała się ściśle z treściami projektu edukacyjnego realizowanego w grupie "Misiów" - dzieci 3,4-letnich.


Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy, stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci miały możliwość wejścia do wozu strażackiego i przymierzenia hełmu strażaka. Zapoznały się z wyglądem jednostki, pomieszczeniami, w których na co dzień przebywają strażacy – kuchnią, pokojami, w których odpoczywają, magazynem, siłownią, pomieszczeniem, w którym pracuje dowódca zmiany oraz ze stanowiskiem dowodzenia.

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo - gaśniczych. Były świadkami próbnego alarmu, słyszały dźwięk strażackiej syreny i mogły doświadczyć, w jak krótkim czasie strażacy są w stanie przygotować się do wyjazdu na akcję ratowniczą. Wszystko trwało 1 minutę!

Dzięki wspaniałej pogodzie, jaka towarzyszyła nam podczas zwiedzania terenu jednostki, dodatkowo dzieci mogły spróbować potrzymać wąż strażacki i polać z niego wodą - oczywiście przy uważnej asyście strażaków. Zabawa była przednia i towarzyszyło jej przepiękne zjawisko optyczne – cudowna, wielobarwna tęcza.

Podsumowując spotkanie przedszkolaki przypomniały sobie niezbędny w sytuacjach zagrożenia numer do Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112.

Zakończeniem miłej, ciekawej i pouczającej wizyty w jednostce straży pożarnej było wręczenie przez dzieci na ręce dowódcy zmiany podziękowania oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Darłowie za przeżycie wspaniałej edukacyjnej przygody!Dzieci z Przedszkola w Malechowie
wpis edytowano 2013-05-16, 23:26
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.