Mali Wspaniali Orlik Cup 2019

"Mali Wspaniali Orlik Cup 2019" to kolejna edycja imprez sportowych dla dzieci organizowana pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wspólnie z lokalnymi klubami sportowymi, Fundacją Orły Sportu i innymi lokalnymi partnerami- Miasto Wrocław, realizowanych jest 25 imprez w 16 województwach. Łącznie w imprezach ćwiczy 10 000 dzieci w całej Polsce! Podczas tych wydarzeń, w czasie dobrej zabawy, dzieci mają możliwość aktywnie spędzić czas, wzmocnić więzi społeczne i wyrobić sobie dobre nawyki związane z aktywnością fizyczną. Celem organizacji imprez jest pokazanie sportu jako okazji do dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji, wzajemnego kibicowania. Dzieci mają również okazję poznać inne, mało znane, ale również atrakcyjne dyscypliny sportowe, np.: kręgle, skoki w dal, biegi. Nie zabraknie też okazji do gry w popularną piłkę nożną.

W naszym przedszkolu zawody odbyły się 13 czerwca, dzieci brały udział w konkurencjach takich jak:
-gra w kręgle
-kopanie piłki do bramki
-pokonywanie płotków przez przechodzenie oraz przeskakiwanie
-bieg na 20 metrów
-skok w dal

Niektóre dzieci zdobyły nawet puchary za najlepsze wyniki!

Puchar zdobyli:

W grupie 3 latków
I miejsce Ola Z
II miejsce Karol
III miejsce Amelia

W grupie 4-5 latków
I miejsce Kajtek
II miejsce Leon K
III miejsce Gordian

W grupie 6 latków:
I miejsce Bartek
II miejsce Iwo
III miejsce Wiktoria

Nagrody jednak należały się wszystkim dzieciom które chętnie brały udział w zawodach a przy tym świetnie się bawiły!

Dlatego wszyscy uczestnicy dostali medale, pamiątkowe dyplomy oraz osobiste gratulacje od organizatorów
2019-06-18, 20:01 Klaudia K Zgłoś naduzycie