Relacje

Subskrybuj

"Nie żyjemy, aby umierać... ale umieramy, aby żyć wiecznie."

"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci."

Wisława SzymborskaDnia 07 listopada 2017r. - w nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości - dzieci z grupy 5-6-latków udały się wspólnie z panią Elą na cmentarz, aby oddać hołd żołnierzom, którzy polegli podczas II wojny światowej.
Spacer na cmentarz był dla dzieci ogromnym przeżyciem - szły skupione i bardzo zaciekawione. Doskonale wiedziały, jak należy się zachowywać w takim miejscu. Przy grobach wychowawczyni przekazała dzieciom informacje o zmarłych, którzy tam spoczywają. Była również okazja odwiedzić groby rodzinne naszych przedszkolaków. Dzieci pomodliły się tych , którzy już odeszli do Pana i w zadumie wróciły do przedszkola. 5-6-latki z łatwością poznawały wiązanki wykonane przez nich wspólnie z rodzicami, które dzień przed Wszystkimi Świętymi mamy obu Emilek zawiozły i złożyły na grobach oraz zapaliły znicze przyniesione przez dzieci z domu.
W naszym przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. Dzieci choć zmęczone były bardzo zadowolone z wyprawy.
Składamy serdecznie podziękowania wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w dorocznych obchodach Uroczystości Wszystkich Świętych.Opracowanie:
Elżbieta Mariuszyc

wpis edytowano 2017-11-12, 11:59
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.