Przedszkolaki poznają świat owadów  – grupy II, IV i V

Przedszkolaki poznają świat owadów – grupy II, IV i V

31 maja trzy grupy przedszkolne pojechały na wycieczkę do parku „Mikrokosmos” w Ujeździe. Spacerując po ścieżkach edukacyjnych, dzieci podziwiały niezwykle realistyczne rzeźby owadów w kilkusetkrotnym powiększeniu. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści pani przewodnik, która skupiała uwagę przedszkolaków, wplatając ciekawostki przyrodnicze. Przedszkolaki mogły także obejrzeć rzeźby bakterii i wirusów w wielomilionowym powiększeniu, które w rzeczywistym rozmiarze są niewidoczne, ale jakże groźne dla człowieka. W parku, znajdują się również woliery z żywymi ptakami egzotycznymi, jak bażanty czy pawie, a po stawie pływają pary czarnych łabędzi oraz niezwykle barwnych mandarynek. Dodatkową atrakcją była zabawa w parku rozrywki, z której przedszkolaki chętnie skorzystały.
Dzięki parkowi MIKROKOSMOS, stało się możliwe zaobserwowanie tego, co do tej pory było niedostrzegalne dla ludzkich oczu. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości i przekonały się, że tak małe istoty jak owady i mikroby, mają olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi.
M. Gibała

wpis edytowano 2019-06-03, 17:54