Przedszkolaki z II, IV i V grupy laureatami Festiwalu Sztuki Małego Dziecka w Łodzi

Trzy zespoły z naszego przedszkola wzięły udział w XIX edycji Festiwalu Sztuki Małego Dziecka, którego organizatorami był Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz Przedszkole Miejskie nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi.
Po przesłuchaniach konkursowych na Dziecięcej Scenie okazało się, że wszystkie zespoły zdobyły status laureata i możliwość występu na scenie Teatru Pinokio. Uroczysta gala Koncertu Laureatów odbyła się 18 czerwca . Nasze przedszkole reprezentowały:
- przedszkolaki z II grupy w piosence „W układzie słonecznym” pod opieką nauczycielki M. Sicińskiej w składzie: Błaszczyk Helena, Hajduk Franciszek, Janicki Franciszek, Jaśkiewicz Natan, Kabaciński Jan, Pakuła Maciej, Sicińska Julia, Zuchora Julita:
- przedszkolaki z IV grupy w piosence „Tato, a Tomek powiedział” pod opieką nauczycielek M. Wrońszczyk i A. Wrocławskiej w składzie: Arkuszyński Michał, Lewandowska Nikola, Ołubek Jakub, Romanowicz Emilia, Wieteska Zofia, Wypych Aleksander, Wrońska Danuta;
- przedszkolaki z IV i V grupy w etiudzie muzyczno - teatralnej „Narodziny żywiołów” pod opieką nauczycielek M. Gibały i J. Rożniaty w składzie: Andruszkiewicz Julia, Charusta Adrianna, Filipczyk Jakub, Hajduk Klara, Krawczyk Vanessa, Perzyński Jan, Raczyńska Lena, Romanowicz Lara, Romanowicz Marta, Sadowska Hanna, Siciński Aleksander, Ulewicz Julia, Wrzeszczyńska Julita, Zatorska Milena, Zuchora Wiktoria.
Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem ŚWI(a)T i jego celem była troska o naszą planetę wyrażana poprzez prace plastyczne, warsztatowe i formy teatralne.
Doceniono także prace plastyczne wykonane przez dzieci z naszego przedszkola ze wszystkich grup wiekowych. Laureatami I miejsca w Przeglądzie Twórczości Plastycznej FSMD zostali: Julia Sicińska, Olek Siciński, Wojciech Osówniak, Michał Arkuszyński, Jan Kopera i Anna Kostrzewa. Wyróżnienia zdobyli: Jan Łyś, Nikola Lewandowska, Rafał Krzeszewski i Wiktoria Ryłek.
Gratulujemy!
Maria Gibała