V Optymistyczny Sejm

Już po raz piąty odbył się w naszym przedszkolu V Optymistyczny Sejm. W tym roku pod hasłem "Książka - mój przyjaciel". Na sali zebrała się cała społeczność placówki. W odświętnych strojach w debacie uczestniczyły przedszkolaki, nauczycielki, Pani Dyrektor, panie woźne i personel. Na początku dzieci utrwaliły wiadomości o symbolach narodowych, pięknie odśpiewano Hymn Polski. Następnie wybrano Marszałka Sejmu i jego pomocników z każdej grupy. Podczas obrad Sejmu debatowano o znaczeniu książek w życiu człowieka, o potrzebie ich czytania i szanowania. Z wypowiedzi posłów i posłanek została napisana ustawa o książkach, którą uroczyście podpisał Marszałek i Pani Dyrektor. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali Optymistyczny hymn naszego przedszkola.