Wycieczka do Gruszowa- relacja z wydarzenia

Dziś nasze przedszkolaki wybrały się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „Od ziarenka do bochenka” i samodzielnie uformowały z przygotowanego ciasta swój chlebek. Kolejna atrakcja czekała je w stodole, tam spotkały kotki i króliczki- przedszkolaki mogły zobaczyć, dotknąć i pogłaskać zwierzęta oraz zobaczyć te, które mieszkały w stajni (krówki, świnki, czarną świnkę wietnamską, króliki i koniki). Starsze dzieci mogły też przejechać się na koniu. Gdy dzieci zjadły pyszne naleśniki z dżemem jabłkowym z tutejszego sadu to nakarmiły zwierzęta tj. (kozy, owieczki, kaczki i kury) a w nagrodę gospodarz przewiózł wszystkich na przyczepie po całym gospodarstwie. Dzieci zwiedziły las, sad, jezioro, poznały życie pszczół i pracę pszczelarza. Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji, znalazła się nawet chwila na szaleństwa na placu zabaw. Dzisiejszego dnia wspaniale bawiły się nie tylko dzieci- panie i wolontariusze również.
Bardzo dziękujemy Gospodarstwu agroturystycznemu „Pod Gruszą”- za tak wspaniale zorganizowany i spędzony czas.