Wycieczka dzieci z grupy

Wycieczka dzieci z grupy "Kubusie" i "Misie" do Kopalni Soli w Bochni

W czwartek 29 września 2016r grupa Kubusie i Misie z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę całodniową do Bochni. W programie wycieczki było zwiedzanie kopalni z przewodnikiem i spotkanie ze Skarbnikiem.
Kopalnia Soli Bochnia jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.
wpis edytowano 2016-10-30, 21:02