Relacje

Subskrybuj
Z wizytą u strażaków

Z wizytą u strażaków

Każdego roku, kiedy tylko przyjdzie maj, przedszkolaki odwiedzają strażaków. Poznają specyfikę ich pracy,oglądają potrzebny w pełnieniu codziennych obowiązków sprzęt gaśniczy i samochody, czy zwiedzają Jednostkę.

Tym razem strażaków odwiedziły 6-latki z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" w Koszalinie. Z uwagi na to, iż były one już wcześniej w Jednostce, tym razem strażacy przygotowali dla dzieci specjalne zajęcia. Pierwszym elementem spotkania była prelekcja połączona z oglądaniem filmu na temat bezpieczeństwa w domu, ale także i poza nim oraz procedur zachowania w sytuacji zagrożenia pożarem, wypadku czy każdego innego zdarzenia zagrażającego naszemu życiu i zdrowiu. Strażacy nie tylko w ciekawy sposób omówili temat spotkania, ale również odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

W drugiej części spotkania strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Koszalinie przygotowali dla dzieci niespodziankę - był to pokaz akcji ratowniczej. Strażacy na sygnałach wyjechali przed jednostkę, następnie w pokazowej akcji ratowniczej ewakuowali swoich kolegów z budynku przez znajdujące się na piętrze okno. Mimo iż nie było dymu i ognia, wysoka drabina i wychodzący przez okno strażacy skupili uwagę dzieci.

Bez wątpienia spotkanie to należało do bardzo interesujących i na długo zapadło w pamięci dzieci. Tego dnia nie jeden przedszkolak marzył o tym, by w przyszłości zostać strażakiem...
wpis edytowano 2013-05-10, 20:42
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.