"Żabki" dbają o zdrowie

Zdrowie maluchów jest sprawą nadrzędną. Właściwe kształtowanie postawy od najmłodszych lat – sposób siadania na krzesełku, chodzenia, postawa podczas oglądania bajek, wszystko to wpływa na jakość i komfort naszego funkcjonowania w przyszłości. Właśnie, aby zadbać o swoje zdrowie dzieci z grupy „Żabki” dnia 15 maja spotkały się z panią Natalią, mamą Czarka, która jest fizjoterapeutą. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to jest osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. Dzieci zapoznały się z budową układu kostnego człowieka. Pani Natalia pokazała przedszkolakom ćwiczenia stóp, zapobiegające płaskostopiu oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe, które kształtują nasz cały organizm oraz pozwalają na jak najlepsze rozwijanie naszego ciała. „Żabki” miały niepowtarzalną okazję, by wspólnie poćwiczyć z przyniesionymi przez panią fizykoterapeutkę przyborami oraz nauczyć się kilku interesujących zabaw korzystnie wpływających na postawę dziecka i jej prawidłowe kształtowanie. Dzieci zostały obdarowane nalepkami i soczkami. Serdecznie dziękujemy pani Natalii za podarunki, poświecony dzieciom czas i cenne wskazówki dotyczące zdrowia dzieci.